Bára Zítková
Jáchym ZítekHlavní stránka

Závody

Skály

Vybavení

Články na webech

Fotky na rajčeti

Videa na Vimeu

Kontakt

 Naši partneři:

Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost

Co k tomu dodat? Od června, kdy teprve odpadla únava po seriálu závodů iRCC, se Bára snažila a poctivě trénovala, tréninku přizpůsobila celý prázdninový program, lezečky si vzala i na dovolenou do Řecka, kde zatímco Jáchym se cákal v moři, Bára trénovala na špatně vyspárované zdi u hotelové terasy. Ani na celodenní školní výlet nejela, aby se jí v posledních dnech před závody nerozhodil plánovaný program.  

A výsledek? 13.9. Bára vyhrává U14 v Jičíně, 14.9. vyhrává boulderingové mistrovství ve Slaném, 27.9. získává první místo v mezinárodních závodech Grand Prix Prague v lezeckém trojboji (obtížnost, bouldery a rychlost) a 4.10., ve vrcholu letošní sezony, ke kterému jsme směřovali celou naší přípravu, se na stěně BigWall Praha stává

Mistryní České republiky v lezení na obtížnost

 

Jáchym se MČR účastnil samozřejmě také, výsledek dopadl podle očekávání. V poslední době Jáchym preferuje spíše kratší a těžší cesty, tedy především blbnutí na boulderech, na laně toho moc nenalezl, vytrvalostním věcem se moc nevěnoval, nebaví ho, takže na dlouhých převislých cestách se nedal očekávat žádný extra výsledek.
Přesto se Jáchym posnažil a zabojoval a protože ve finálové cestě neudělal žádnou závažnou chybu, získal na Mistrovství republiky hezké 3. místo. Pro Jáchyma bylo toto třetí místo trochu zklamáním, ale poměrně přesně dopovídá času a námaze, které Jáchym do dlouhodobé přípravy investoval.

A detail výherkyně a diplomy:

 

A ještě slíbené foto pro kamarády:

Marin na bedně