Bára Zítková
Jáchym ZítekHlavní stránka

Závody

Skály

Vybavení

Články na webech

Fotky na rajčeti

Videa na Vimeu

Kontakt

 Naši partneři:

Závodní víkend 13.9. a 14.9. 2014

 

Tak první závodní víkend po letní pauze je za námi. Jak to tak vypadá, navzdory nedostatku tréninku Jáchym s Bárou z formy moc nevypadli. Dovolená v Řecku byla z hlediska tréninku opravdu náročná. Už bylo potřeba se začít trochu připravovat, ale na celém Zante nejsou žádné umělé stěny ani skalní lezení, tak jsme doufali, že spojíme práci se zábavou a zlepšíme si kondičku aspoň bouldrováním nad mořem. Z plánovaného DWS nakonec nic nebylo. I když jsme měli lezečky s sebou, nad mořem se lézt nedalo. Terén sice vypadal na první pohled dobře, ale metr a půl vysoké vlny a jako žiletky ostrá skála lezení znemožnily. Takže jsme z nouze alespoň bouldrovali na zdi poblíž našeho hotelu.

A hned po návratu nás čekaly dva závody, obtížnost U14 v Jičíně a bouldrové mistrovství ve Slaném.

 

U14 Jičín

Na závodech na obtížnost Bára jako jediná topovala úplně všechny cesty, takže měla zlato jisté. Jáchym na tom byl lezecky také velmi dobře, ale v poslední době ho lano moc nebaví. A nebavilo ho ani v Jičíně, takže se na to vykašlal. Lezl bez zájmu a bez nadšení, ze čtyř cest dvě nedokončil, bylo z toho stříbro.

Je to škoda, závody byly opravdu velmi dobře připravené, stavěč Vítek Lachman se svým týmem odvedl perfektní práci a i na malé jičínské stěnce děti rozřadil podle výkonu na stěně. Ani v jedné z kategorií nedošlo na řazení podle času. Jen tak dál.

 

Boulderingové mistrovství ve Slaném

13.9. se ve Slaném konalo dospělácké Mistrovství ČR v boulderingu. A hned následující den závody pokračovaly mistrovstvím pro děti.

Co Jáchyma baví, jsou bouldery. Bouldruje rád, dává do toho vše. A to se projevilo i na těchto závodech, kde Jáchym vyhrál naprosto suverénně stylem 6 topů na 6 pokusů. Bára brala zlato také, ale pokusů na 6 topů potřebovala 8.

 

 

Tak uvidíme. Podle výsledků to nevypadá špatně, za 14 dní nás čeká oblíbený závod Grand Prix Holešovice.