Bára Zítková
Jáchym ZítekHlavní stránka

Závody

Skály

Vybavení

Články na webech

Fotky na rajčeti

Videa na Vimeu

Kontakt

 Naši partneři:

GRAND PRIX PRAGUE ALPENVEREIN.CZ

Uf, a je to za námi. Další těžké závody s těžkou konkurencí. Dokonce mezinárodní. Přijeli i špičkoví lezci z Polska, Slovenska a Maďarska, s některými jsme se znali ze závodů IRCC v Rakousku, Itálii a Chorvatsku.

Závody byly perfektní, všechny cesty se stavěčům povedly. Tým okolo Davida Obročníka (Bobra) a Jardy Macnera to opravdu umí, cesty prověřily děti ze všech stran - kolmice, rajbasy, převisy, stropy i jemné vyvažovačky ... a to vše na jedněch závodech. Klobouk dolů.

1. den - obtížnost
První den byla obtížnost. Hodnocení a názor na náš výkon mám velmi rozporuplné. Jáchym ani Bára nezvedali nohy, lezli špatně, tak na polovinu toho, co lezou v tréninku. U Báry první a třetí cesta katastrofa, u Jáchyma první a druhá cesta jak u dítěte, co je podruhé na stěně. No, finále to trochu spravilo, Jáchym nakonec zalezl zlato, Bára se také trochu vzpamatovala a o pouhopouhé plusko skončila druhá.  

2. den - bouder a rychlost
V neděli byly bouldery a rychlost. Rychlost byla odbyta rychle. V první cestě Bára zalézá celkem dobrý čas, v druhé už je to horší a v poslední sice kmitá rukama i nohama velmi rychle, ale obvykle jen prokluz vedle chytů a pohyb nahoru k ničemu. Nakonec je z toho druhé místo. První místo v rychlosti má soupeřka, co byla na obtížnosti třetí. Bára má tedy průběžně celkové druhé místo, soupeřka také. Hanka Šikulová, co vyhrála obtížnost, končí na rychlosti čtvrtá. Takže nyní se o celkové první místo odehraje velký souboj v boulderech.
Jáchym to má i v rychlosti jako obvykle na infarkt. Jsou tři pokusy, Jáchym v prvním padá, pak zaleze celkem dobře a pak zase padá. Naštěstí čas z jediné dobré cesty stačí na zlato. Jestli zaleze dobře na boulderech, má celkové zlato jasné.


A jsou tu bouldery – Bára leze na max, dává do toho vše a nakonec má super skóre a soupeřky přelézá prakticky rozdílem třídy. V bouldrech bere zlato, celkově v GP Holešovice také zlato. Jáchym se v boulderech na jeden boulder trochu vykašlal. Je to typ boulderu, který mu nejde. Technická vyvažovačka v kolmici. Ačkoliv Bára boulder měla na první pokus top, Jáchym do něj ani pořádně nenaleze a nakonec má v boulderech druhé místo. Prohrál o jeden jediný chyt. Když odmyslím, že z toho jednoho boulderu nic neměl, a body nahnal lepším výsledkem na zbývajících devíti boulderech, byl to výkon suprový. A v celkovém hodnocení mu přinesl také zlato.

Závěr

Takže dětem se splnilo velké přání – v GRAND PRIX PRAGUE ALPENVEREIN.CZ zapsat své jméno na obrovský putovní pohár.

 

A protože nejen lezením je dítě živo a baví ho i jiné věci, tak velmi vítaným zpestřením obou závodních dnů byly koloběžky v sousedním skateparku. Viz foto níže, pro Jáchyma to asi bylo i mnohem zajímavější, jak celé lezení. Přemýšlíte-li o tom, zda s dětmi zajít na nějaké závody, GP Prague v Holešovicích je možné jedině doporučit.


A ještě nezbytné diplomy

 

Poděkování za fotky

Tentokrát jsem foťák nebral a za fotky děkuji Janu Holomkovi z f56.cz